Po měsíční odmlce mají lyžaři sněhu dostatek, i na jihu Čech

Poslední dva dny sice moc nepotěšily řidiče, zato lyžaře a provozovatele skiareálů ano. Po měsíci se tak otevřela menší lyžařská střediska, zlepšily se podmínky také ve větších skiareálech, kde už minulý víkend živořili jen s pár centimetry technického sněhu. Teď jsou ale podmínky pro lyžaře naprosto ideální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informační středisko Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava v obci Kvilda

Informační středisko Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava v obci Kvilda | Foto: Národní park Šumava, Štěpán Rosenkranz

Naposledy se v některých menších a níže položených skiareálech lyžovalo v polovině prosince. Teď mají sněhové nadílky tolik, že nestačí sjezdovky upravovat.

Zalyžujete si ve skiareálu Kouty u Mladé Vožice, kde je 30 cm prašanu, na Táborsku jsou výborné podmínky také na Monínci, až 80 cm sněhu. Na Jindřichohradecku si zalyžujete na sjezdovce v Horní Radouni nebo ve skiareálu Hradiště, kde provozovatel Michal Hána naměřil 30-50 cm sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařská střediska na jihu Čech hlásí vynikající sněhové podmínky pro lyžaře

„Sjezdovka je zhruba 350 metrů dlouhá a jsme nějakých 600 metrů nad mořem. Lyžuje se tu každý den od 13 do 20 hodin. Máme tu restauraci, skiservis, půjčovnu lyží, dětskou lyžařskou školu,“ vyjmenovává Hána.

Kdo to má blíž na Prachaticko, může zkusit Zadov, mají tam půl metru sněhu a lyžovat se bude také na Nových Hutích, kde je 20 cm prašanu, stejně jako na sjezdovce v Horní Vltavici.

Na Kubově Huti a Libínském sedle vás čeká 40 cm, po dlouhé odmlce se dnes rozjede také vlek v Českých Žlebech a tradičně nejvíc sněhu, až metr, hlásí Kvilda. Výborné podmínky jsou také na Českokrumlovsku: Lipno nabízí nejdelší sjezdovky na jihu Čech, přes šest kilometrů. Od soboty se bude lyžovat také na Kozích Pláních, kde mají už teď kolem 40 centimetrů.

Tereza Jelínková, Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme