Po nově otevřené Vysočanské radiále v Praze už jezdí auta

Na nově otevřenou Vysočanskou radiálu v Praze vjela první auta. Komunikace spojuje Kbelskou ulici s mladoboleslavskou R10 a měla by ulevit dosud přetíženým silnicím ve východní části Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní uvedení do provozu stavby Vysočanská radiála, která propojí Kbelskou ulici se silnicí R10 na Mladou Boleslav | Foto: Filip Jandourek

První auta se na Vysočanské radiále objevila po půl třetí. Po pár minutách se kvůli nehodě u nájezdu z Kbelské vytvořila kolona, nyní už je provoz plynulý.

Zmizely i bariéry u napojení ze Štěrboholské a vjezd na novou komunikaci je úplně volný. Pomalu na ní najíždějí také kamiony, které by měly uvolnit Průmyslovou ulici a Klíčovský kopec k centru.

Rychlost na Vysočanské radiále je zatím omezená na 50 kilometrů v hodině, na silnic se totiž musí dostavět ochranné ploty proti zvěři. Poté tam bude platit osmdesátka.

Výstavba radiály trvala dlouhých 6 let a termín zprovoznění byl několikrát odložen především kvůli sporům o pozemky, přes které radiála vede. Dokončený úsek měří pět kilometrů a jeho součástí je několik mimoúrovňových křižovatek, mostů a nadjezdů. Město do stavby vložilo 2,5 miliardy korun.

Na průtah by měla v budoucnu navázat další etapa, která povede od Kbelské ulice směrem do centra.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme