Po požáru ve Vrbně pod Pradědem zůstaly desítky lidí bez domova

Jeden člověk zahynul při požáru čtyřpodlažního obytného domu ve Vrbně pod Pradědem. Desítky lidí zůstaly bez střechy nad hlavou, škody se předběžně odhadují na 8 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požárem zničený dům ve Vrbně pod Pradědem | Zdroj: ČTK

Požár vypukl včera večer a zasahovalo u něj deset hasičských jednotek. Evakuovat musely 40 lidí. Devět bytů zničil oheň, další pak voda a kouř.

Podle starostky obce Heleny Kudelové se část evakuovaných bude moci vrátit domů poměrně rychle, obyvatele 32 bytů ale čeká dlouhý pobyt v provizorních příbytcích.

„V jedné části začneme zařizovat topení a přívod elektřiny. Co se týče objektu, který byl zasažen požárem bezprostředně, tak tam to bude vyžadovat náročnější stavební úpravy, takže tam se lidé budou moci vrátit až po ukončení všech stavebních prací,“ řekla Kudelová.

Příčina požáru zatím není jasná. Podle vyšetřovatelů mohlo jít o technickou závadu, například o zkrat v elektroinstalaci. Nevylučují ale ani neopatrnou manipulaci s otevřeným ohněm.

Igor Maňour, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme