Po sedmi letech se do Hradce Králové vrací mezinárodní letecká přehlídka

Akrobatická vystoupení a ukázky nejmodernější letecké techniky představí 16.ročník mezinárodní letecké show CIAF, která začíná v Hradci Králové. Na východ Čech se vrací po sedmi letech. Během dvou dnů přehlídka nabídne tradiční ukázky akrobatických skupin i některé premiéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akrobatické létání

"Představí se akrobatická skupina z Francie Breitling, která lítá na letadlech československé výroby L-39. Uvidíte polskou skupina Iskry. Poprvé v Česku bude skupina jordánského královského letectva na letounech Extra," říká ředitel letových ukázek Vladimír Gríga.

Po oba víkendové dny začíná pětihodinový program od 11 hodin. Letiště je ale pro veřejnost otevřeno už od osmi ráno. Končí se před setměním v 19 hodin.

Přehlídka výrazně omezí provoz

"Po dobu leteckého představení bude uzavřena silnice třetí třídy mezi Rusekem a Pileticemi. Další uzavírka je v úseku od silničního přejezdu U Gumovky směrem k letišti. Tento úsek bude zavřen, bude to pouze pro pěší nebo pro vozidla městské hromadné dopravy," dodává Lubomír Šitina z královéhradecké dopravní policie.

Pro návštěvníky CIAFU budou připraveny dvě hlavní příjezdové trasy na královéhradecké letiště. Jedna povede od Předměřic druhá od silničního okruhu přes křižovatku Buzulucká a přes Pouchov.

Lenka Rafaelová, Jiřina Šmídová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme