Po vodákovi ve Starém Plzenci neúspěšně pátral i vrtulník s termovizní

Řeky v Plzeňském kraji mohou vystoupat na třetí stupeň povodňového ohrožení. Varování vydali meteorologové kvůli vytrvalému a vydatnému dešti, který dnes zasáhne hlavně západ Čech. Několik hodin dnes také pátrali hasiči s policisty po pohřešovaném vodákovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči a policisté na řece Moravě u Hodonína pátrají po dvou dospělých s dítětem | Zdroj: ČTK

Pohřešovaný vodák měl v pátek sjíždět řeku Úslavu, v řece u jezu ve Starém Plzenci se ale navečer našlo jen pádlo a zhruba o čtyři kilometry dál u Koterova prázdný kajak.

„Pádlo se tady zachytilo ve vrbičkách, vytáhli ho hráběma. Kajak byl v roští naproti a potom ho pustila voda. Moji synové jeli do Koterova a viděli, že kajak plave, tak ho vytáhli ven, ale už v něm nic nebylo,“ popisuje důchodce Jan Kesl, který bydlí hned u jezu.

Víkend proprší, záplavy hrozí hlavně na západě a severu republiky

Číst článek

Ačkoliv hasiči ukončili zásah po dvacáté hodině, k řece se posléze na žádost policie ještě vrátili. Policisté sem totiž povolali i vrtulník s termovizí, aby prohledal okolí řeky. Ani on ale nebyl úspěšný.

Dnešní pátrání skončilo už kolem poledne, vzhledem k aktuálnímu stavu řeky totiž nebylo možné použít potřebnou techniku. Odvolán byl i vrtulník.

Martin Hromádka, Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme