Po Zemanově vítězství se do jeho strany hrnou noví členové

V Moravskoslezském kraji, baště levice, dochází k přeskupování politických sil. Do Strany práv občanů se po vítězství jejího lídra Miloše Zemana v prezidentských volbách hrnou noví členové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na besedě Strany práv občanů

Miloš Zeman na besedě Strany práv občanů | Foto: Tomáš Adamec

Do Zemanovy strany se tam přihlásila už dvacítka nových členů a podle zjištění Radiožurnálu chtějí stranický dres změnit i dva starostové původně zvoleni za ČSSD.

Jedním z nich je starosta Dětmarovic Ladislav Rossman. Zatímco do této chvíle na sobě měl pomyslný oranžový dres sociálních demokratů, nyní zvažuje přechod ke Straně práv občanů. A není sám, jak potvrdil krajský předseda strany Martin Schubert

„Co je pro mě potěšující, tak nás kontaktují starostové, posledně paní starostka Rychvaldu popřípadě pan starosta Dětmarovic,“ říká Schubert.

Právě na Karvinsku získal Miloš Zeman rekordních 76 procent hlasů. Krajský šéf sociální demokracie Petr Kajnar prohlásil, že žádné obavy z přeskupování sil v tradičně levicovém kraji nemají.

Andrea Brtníková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme