Počet nehod pražských tramvají se zvýšil o třetinu, většinou šlo o srážku s autem

Tramvaje v pražských ulicích měly loni černý rok. Drážní inspekce napočítala 1450 takzvaných mimořádných událostí. Většinou šlo o srážku s autem nebo o zranění cestujících za jízdy. Výjimkou ale nebyly ani srážky dvou tramvají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Smíchovském nádraží

Na Smíchovském nádraží | Foto: Eva Dvořáková

Pro laiky jde o nehodu, pro vyšetřovatele je to mimořádná událost na dráze. Takových se v roce 2011 v Praze stalo 1100, loni to už ale bylo o 30 procent víc. Kvůli tomu se pak zhoršila i loňská statistika nehod všech drážních vozidel.

„Tento nárůst byl zapříčiněn výrazným nárůstem mimořádných událostí v městské hromadné dopravě, to znamená na tramvajích a trolejbusech, kde evidujeme o 17 procent mimořádných událostí více než v roce 2011,“ říká náměstek šéfa Drážní inspekce Jan Kučera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Sehnoutka

A nejvíce se na tom podílel právě pražský Dopravní podnik. Ten oponuje, že nehod je stále stejně a že inspektoři do statistik započítávají i technické závady a stržené troleje. To ale inspektoři odmítají.

„Pro Drážní inspekci je mimořádná událost každý případ, kdy dojde k ohrožení bezpečnosti provozu. Neevidujeme pouze závady, samozřejmě pokud dojde ke stržení troleje za jízdy tramvaje, již je to pro nás mimořádná událost.“

Na kolejích přibylo nehod, pod koly vlaků a tramvají ale zemřelo méně lidí

Číst článek

Podle statistik Dopravního podniku se jen loni v prvním pololetí stalo 640 nehod. Nejčastěji se tramvaje srazily s autem, v desítkách případů se pak srazí přímo dvě tramvaje nebo srazí chodce. Na druhé straně při srážkách loni zemřeli jen dva lidé.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme