Pod tíhou sněhu se v Toužimi na Karlovarsku propadla střecha haly

Těžký sníh láme v Karlovarském kraji stromy a na svědomí má i první střechu. Ta se propadla na manipulační hale v Toužimi. V tu chvíli byla naštěstí budova bez lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odhrnování sněhu ze střechy (ilustr. obr.)

Odhrnování sněhu ze střechy (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Objekt bývalé pily, ve kterém stojí i poškozená hala, byl v době příjezdu záchranářů uzamčený a tak se dovnitř museli dostat násilím. Na místo se pak dostavil správce objektu, který potvrdil, že hala je nevyužívaná a uvnitř by se neměl nikdo nacházet. To potvrdilo i prohledání budovy.

V Karlovarském kraji se jedná o první případ, kdy střecha nevydržela tíhu sněhu. Sníh v regionu způsobuje hlavně padání stromů. Kvůli tomu musí být, i když krátkodobě, uzavřeny některé komunikace.

Riziko padání stromů hrozí stále. Varování proto platí i pro běžkaře v Krušných horách. Ti se mají raději lesním cestám vyhnout. Správci tratí také začali lesní úseky častěji kontrolovat.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme