Podél silnic zmizí přes 2 tisíce nadbytečných dopravních značek

Policejní kontroly zaměřené na účelnost a stav dopravního značení u silnic odhalily v celé České republice téměř 2400 nadbytečných dopravních značek. Ty budou v nejbližší době odstraněny a další, které jsou ve špatném stavu, se dočkají obnovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní značky | Foto: Olga Štrejbarová

„V následujícím období by mělo ze silnic zmizet například 1066 zákazových dopravních značek, 431 značek upravujících nejvyšší dovolenou rychlost nebo 556 příkazových a výstražných dopravních značek,“ sdělil Radiožurnálu mluvčí policejního prezidia Tomáš Hulan.

Zásah ale mohou na základě policejních zjištění nařídit pouze příslušné správní úřady, které podle ředitele dopravní policie Leoše Tržila ne vždy na názor policistů dají:

„Dopravní značení je stanovováno i přes výslovný nesouhlas policie. Takže bychom chtěli v rámci některé z novel zákona 361 navrhnout, aby místní dopravní značení bylo podmíněno souhlasem příslušného orgánu policie nebo ministerstva vnitra.“

Nejvíce zbytečných značek – téměř tisíc – i závad zjistili policisté v Jihočeském kraji, dále pak ve Středočeském, Jihomoravském a Ústeckém kraji.

Eva Kézrová, Tereza Bartůňková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme