Podezřelý z napadení v metru je v rukou policistů, k útoku se přiznal

Policisté zadrželi muže podezřelého ze čtvrtečního napadení v pražském metru. Jde o jednadvacetiletého Slováka, k činu se přiznal. Ve stanici Invalidovna pořezal na krku jednoho z cestujících, který vystupoval z vlaku. Zraněný skončil ve vážném stavu v Nemocnici Na Bulovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý muž (na snímku) pořezal cestujícího v pražském metru | Foto: Policie ČR

„V noci na dnešek kriminalisté zadrželi osobu, se kterou momentálně provádí úkony trestního řízení v souvislosti se čtvrtečním útokem v metru,“ potvrdil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Svoji oběť si prý vybral náhodně. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví mu hrozí až 10 let vězení. Policisté už podali návrh na jeho vzetí do vazby.

„Jelikož se jedná o osobu, která nemá k České republice žádné vazby, nemá zde trvalé bydliště, žádné přechodné bydliště ani žádné zaměstnání byť krádkodobého nebo dlouhodobého charakteru," vysvětlil důvody vazby Hulan.

Útočník napadl jednoho z cestujících ve čtvrtek kolem půl osmé ráno. Devětatřicetiletý muž utrpěl hlubokou řeznou ránu na krku.

První pomoc zraněnému podle policejní mluvčí Jany Rösslerové poskytli lidé v metru. Záchranná služba ho později odvezla ze stanice Křižíkova do Nemocnice Na Bulovce.

Policisté po útoku vyhodnocovali kamerové záznamy a požádali veřejnost o poskytnutí informací, které by mohly vést k dopadení útočníka. V pátek našli jeho bundu a batoh.

Petra Hosenseidlová, Marie Horňáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme