Podle protikorupčních organizací se s volebními hlasy kupčí i v Českém Těšíně

Podezření na kupčení s hlasy voličů při volbách do obecních zastupitelstev a do třetiny Senátu zasáhlo i Český Těšín. Podle zástupců protikorupčních organizací, kteří jsou přímo v tomto městě, už existuje několik konkrétních svědectví. Právě v Českém Těšíně se ze stejného důvodu před čtyřmi lety komunální volby opakovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2014. Volební místnost na radnici v Mšeně | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Podle Janusze Konieczného z Nadačního fondu proti korupci se peníze za hlasy voličů nabízejí mnohem opatrněji než v roce 2010. Třeba přímo v domech nebo ubytovnách.

„Máme svědectví několika osob, že jim bylo nabízeno 500 korun za to, že budou hlasovat pro konkrétní stranu. Předpokládám, že to budou minimálně desítky případů,“ říká Konieczny.

Policie prověřuje v Ústeckém kraji tři případy možného kupčení s hlasy voličů

Číst článek

Lídr jedné z českotěšínských kandidátek potvrdil, že policie už některé členy jeho sdružení kvůli podezření z maření voleb vyslýchala. Policie to sice nevyloučila, ale jakýkoliv další komentář odmítla.

Policie již zjišťuje, zda nedošlo k nakupování hlasů voličů na třech místech Ústeckého kraje. Konkrétně v Litvínově, Bílině a Lovosicích. Nejen kvůli těmto podezřením průběh voleb v kraji sleduje i Transparency International.

ONLINE: Voliči rozhodují, kdo je bude zastupovat na radnicích a ve třetině Senátu

Číst článek

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme