Podmínky pro lyžaře na českých horách jsou většinou dobré

V Jeseníkách leží až dva metry sněhu. Všechny skiareály jsou v provozu a hlásí ideální podmínky k zimním sportům. V Krkonoších leží na některých sjezdovkách i více než 1,5 metru sněhu. Ve středních Čechách lze za lyžováním vyrazit do Monínce nebo do Chotouně nedaleko Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších přeje zimním sportům | Zdroj: ČTK

Většina skiareálů v Jeseníkách nabízí kombinaci přírodního a technického sněhu. Pro milovníky bílé stopy jsou vhodné trasy, které se pravidelně strojově upravují. Jinde se budou bořit v hlubokém sněhu.

Horská služba navíc nedoporučuje hřebenové túry. Ve vrcholových partiích jsou vysoké závěje, které pohyb výrazně ztěžují. V nejvyšším moravském pohoří stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

S ohledem na kvalitní sněhové podmínky očekávají Jeseníky o víkendu velký nápor lyžařů. Proto počítejte i s přeplněnými parkovišti, na nichž navíc nelze čekat holý asfalt. Hodit se řidičům mohou i sněhové řetězy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportéři Českého rozhlasu mluví o podmínkách pro lyžaře na českých horách v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

I více než metr a půl sněhu je v těchto dnech na některých sjezdovkách v Krkonoších. Parkoviště jsou před víkendem prohrnutá a rolby upravily i běžecké tratě.

Podmínky pro lyžování jsou v Krkonoších ideální. Do rána na mnoha místech opět připadlo několik centimetrů prašanu. Špindlerův mlýn hlásí až přes 170 centimetrů sněhu na Horních Mísečkách. Ve Svatém Petru ho pak na sjezdovkách leží také přes metr. Na Černé Hoře lyžaři lyžují až na metru a půl sněhu a v Peci pod Sněžkou místy hlásí i 120 centimetrů

Areály denně upravují i běžecké tratě. Upravená je Krkonošská magistrála a na hřebenech i ve střediscích najdete trasy s vyřízlou stopou pro klasiku i pro bruslení.

Ve středních Čechách dnes zahájila provoz dvě lyžařská střediska. Za zimními sporty tak můžete vyrazit do největšího lyžařského centra v kraji – v Monínci a zalyžujete si také v Chotouni nedaleko Prahy. Přivítat vyznavače zimních sportů chtějí v sobotu také ve středisku Šibeniční vrch u Mnichovic.

Naopak v Kvasejovicích na Sedlecko-Prčicku museli plánované lyžování odložit. Zdejší areál je totiž odkázaný pouze na přírodní sníh a toho je v tuto chvíli na svahu žalostně málo.

Andrea Švubová, Michal Trnka, Petr Král, Eva Presová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme