Podomácku vyrobená pyrotechnika vážně zranila 12letého chlapce

V Týništi nad Orlicí na Rychnovsku dopoledne vážně zranila 12letého chlapce exploze podomácku vyrobené pyrotechniky. Tu chtěl původně odpálit mimo vesnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zábavní pyrotechnika

Zábavní pyrotechnika | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

Podle Ivany Ježkové z Krajské policie Královéhradeckého kraje chlapec výbušninu zřejmě vyráběl sám.

„Chlapci výbušnina explodovala v ruce. Podle dosavadních zjištění zřejmě experimentoval se zábavnou pyrotechnikou. Ze zbytků zábavné pyrotechniky si chtěl vyrobit nějakou výbušninu. Tu chtěl odpálit mimo obydleno oblast obce. Na místo kromě záchranářů vyjela i skupina kriminalistů, kteří začali případ vyšetřovat pro přečin ublížení na zdraví," řekla Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O okolnostech neštěstí natáčel Martin Pařízek

„Vzhledem k tomu, že s největší pravděpodobností již můžeme vyloučit zavinění cizí osobou a s ohledem na věk chlapce bude vyšetřování případu zřejmě odloženo," dodala.

Chlapce přepravil vrtulník do královéhradecké fakultní nemocnice, kde se podrobil operaci. V tuto je mimo ohrožení života.

Ročně se pyrotechnikou poraní v České republice desítky lidí, nejvíce je to při oslavách Nového roku. V několika případech jsou ale zraněny právě děti a to i při experimentování s výbušninami.

„Chlapecký věk láká k experimentování, zkoušení něčeho zakázaného, něčeho neznámého. V dnešní době je velké množství zábavní pyrotechniky, kterou je potřeba kupovat v kamenných obchodech a dodržovat návody k použití,“ říká ředitel pyrotechnické služby Policie České republiky Michal Dlouhý.


Zvětšit mapu

Martin Pařízek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme