Podvodníci na Mělnicku mají nový trik. Nabízejí rozbor vody a předražený filtr

Skupina podvodníků vymyslela nový trik, jak okrádat hlavně seniory. Rozhodli se využít nedávné havárie vodovodu v Praze a nabízejí prověření kvality pitné vody. Svou fintu zkoušejí v posledních týdnech na Mělnicku a podle policistů je potřeba se mít stále na pozoru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kohoutková voda

kohoutková voda | Foto: stock exchange

Trik spočívá v tom, že podvodníci zazvoní na zvonek rodinného domu nebo bytu a nabízejí rozbor vody.

Zinscenovaný rozbor pak dopadne vždycky špatně. Podezřelé je také to, že ho provádějí hned na místě. Okamžitě pak následuje nabídka speciálního filtru, který má údajně znečištěnou vodu dát snadno do pořádku.

Přímo v Mělníku se takových případů objevilo hned několik. Ředitel Městské policie v Mělníku Ladislav Hošmánek připomněl, že podvodníci používají i písemné upozornění na plánované rozbory vody.

„V Mělníku také městská policie zaznamenala tyto případy, kdy lidem bylo vhozeno do schránky upozornění, že proběhne zkušební měření vody. I se na městskou policii obrátili lidé s dotazem s tím, zda se nejedná o nějaký podvod,“ řekl Hošmánek.

Volejte vodárny nebo městskou policii, radí šéf strážníků

Za filtr chtějí samozřejmě podvodníci nemalé částky. Někdy prý jde o stokoruny, v dalších případech dokonce o tisíce. Ředitel strážníků dodává, co je potřeba udělat, pokud se někdo s podvodnou nabídkou setká.

„Člověk si může zjistit přímo na vodárnách, zda takové měření probíhá. Může se obrátit lehčí cestou i na městskou policii prostřednictvím tísňové linky 156.“

Zatím poslední mělnickou čtvrtí, kde se podomní prodejci podezřelé služby pohybovali, byla Blata. Podle strážníků, policistů i radních není vyloučené, že podvodníci budou v těchto nekalých praktikách pokračovat.

Město už připravuje vyhlášku, která v katastru Mělníka zakáže podomní prodej nejen zboží, ale i služeb.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme