Podvodník připravil známého z Chomutovska o víc než 8,5 milionu korun

Důvěřivý člověk z Chomutovska umožnil přístup k soukromým cenným papírům svému známému, který situaci zneužil a připravil ho o víc než 8,5 milionu korun. Téměř čtyři miliony se povedlo policistům zachránit, našli je v bankovní schránce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dluhopisy | Foto: Comstock Images

„V konečné fázi se podařilo zajistit celou částku, která tam byla uložena. Byl zajištěn byt v osobním vlastnictví a automobil,“ upřesnil kriminalista Dušan Šoltés.

Zbytek ale zřejmě stihl podvodník utratit. Pokud se jeho vina u soudu prokáže, hrozí mu za zpronevěru velké částky 5 až 10 let za mřížemi.

Policie nechce prozradit totožnost podvedeného, který natolik věřil svému známému, že mu umožnil přístup k osobnímu bankovnímu účtu a ke smlouvě o investování. Jeho příteli se ale zřejmě natolik zalíbila hodnota svěřených dluhopisů za 8 milionů a 680 tisíc korun, že je jednoduše prodal.

Poškozený se obrátil na policii, která ale neměla jednoduchou úlohu, protože podvodník peníze posílal na různé účty dalších lidí a dohledání bylo velmi složité.

Nakonec se ale podařilo alespoň část peněz zachránit. Kriminalisté totiž našli v jedné bance schránku, ve které byly necelé čtyři miliony korun v hotovosti. Navíc zabavili byt za 600 tisíc a auto za zhruba 470 tisíc korun.

Jan Bachorík, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme