Pojízdné prodejny sázejí na renomé. Čerstvé kvalitní zboží prý lidé ocení

V řadě malých vesnic není obchod, a tak tam uvítají každou možnost nákupu. Například v celém Královéhradeckém kraji funguje víc než desítka pojízdných prodejen masa a uzenin. Některé pak mají takové renomé, že mají několik zastávek třeba i přímo v Hradci Králové, ale prodávají i ve vesničkách kolem krajského města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pojízdná prodejna | Foto: www.vysocina-news.cz

"Tak a můžeme prodávat." Je půl šesté večer a Martin Neugebauer zastavil s pojízdnou prodejnou v Bělečku.

Zatímco obsluhuje zákazníky, vysvětluje, že pracuje pro malou rodinou firmu z Orlickoústecka: „Malá výrobna, otec a tři synové, 25 zaměstnanců. Řezníci, uzenářská výroba. Zvířata bereme výhradně v našem okolí, nemůžeme pro ně jezdit nikam daleko,“ popisuje.

U dodávky, kde se po odklopení bočnice objevuje prosklený pult, stojí hlouček místních. Čekání ve frontě jim nevadí - alespoň se probere, co je ve vsi s 200 obyvateli nového. S nákupem v tašce odchází i penzistka Miluše.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pojízdné prodejny se zajímal reportér Jiří Fremuth

„Je to výborné, protože nemusím nikam dojíždět. A je to čerstvé,“ pochvaluje si. Na řadě je paní Ivana. 65letá penzistka má auto, ale přesto si příjezd pojízdné mastny nenechá ujít. „Kdybych potřebovala, můžu se dopravit kamkoli. Ale když to přijede za vámi a opravdu je to čerstvé a dobré, tak co kde shánět,“ říká.

Po necelé hodině jsou všichni obsloužení a Martin Neugebauer může prodejnu sbalit. Firma má takové dodávky dvě - jedna jezdí Hradecko a druhá Orlickoústecko. Každá udělá týdně kolem 80ti prodejních zastávek.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme