Pokračování koalice v Hodoníně je nejisté. Starosta odložil i dubnové zastupitelstvo

Městská koalice v Hodoníně se otřásá v základech. Situace vygradovala návrhem Rady města odvolat místní tajemnici úřadu i přes nesouhlas starosty. Kvůli uklidnění atmosféry se nezávislý starosta Igor Taptič rozhodl nesvolat plánované dubnové zastupitelstvo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodonínská radnice | Foto: Hana Ondryášová

Podle starosty Taptiče se totiž množí omluvenky zastupitelů z jednání, časté interpelace blokují schvalování důležitých bodů, například i úpravu rozpočtu na tento rok. Jeden z opozičních zastupitelů navrhuje i odvolání starosty města. Ve hře jsou dokonce předčasné volby.

„Nehrajme si v této chvíli na strany, koalici a opozici, je to tragédie celé sestavy zastupitelů v případě, že by to došlo tak daleko. Ale v případě, že by město nemělo dlouhodobě fungovat, tak ano, raději předčasné volby než nepřijímat programy zastupitelstva až do konce volebního období,“ říká Taptič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zda přežije koalice v Hodoníně, zjišťovala redaktorka Štěpánka Kadlečková

Podle něj jednání váznou u sporu o odvolání místní tajemnice, část koalice i přes nesouhlas starosty navrhuje její výměnu, ta je podle místostarosty Vojtěcha Salajky nezbytná.

„Mám za to, že manažersky nezvládá řízení městského úřadu. Ale k přímým důvodům se vyjadřovat nebudu. Myslím si, že nevidím důvod, proč by koalice v tomto složení neměla pokračovat dále,“ uzavírá Salajka.

Nejbližší zastupitelstvo plánuje starosta města svolat zhruba na polovinu května.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme