Pokus o rekord: Devět tisíc kilometrů a tři měsíce ve vzduchu

Známý propagátor létání Miroslav Oros se pokusí překonat světový rekord ve vytrvalostním etapovém letu na motorovém padákovém kluzáku. Za tři měsíce chce ve vzduchu zdolat těžko uvěřitelných devět tisíc kilometrů. Akce ale není jenom o rekordu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Míra Oros a projekt XCzech | Foto: Radka Škrabálková

Trať je připravena tak, aby Oros přeletěl nad více než sto padesáti dětskými domovy napříč republikou. Mnohé z nich také v průběhu akce navštíví. S dětmi si známý pilot popovídá o létání, motivaci i splněných snech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Michala trnky o projektu X-Czech

Zapojit se ale mohou i děti z domovů, kam se Miroslav Oros nedostane. Pokud budou chtít, mohou propagátorovi létání poslat třeba i vzkaz. „Pomocí klacků, kamenů na zahrádce, já tam nadletím, podívám se, jestli tam něco je, vyfotím to,“ říká Oros.

Dnes na letišti Sazená poblíž Kralup nad Vltavou proběhnou poslední přípravy a zítra pak projekt XCzech odstartuje. Jeho hlavním cílem je vzkázat dětem i dospělým, že každý se může vydat na cestu za svým vysněným cílem. A když opravdu chce, může ho dosáhnout.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme