Policejní akce na D11 a v okolí se zaměřila na silniční piráty

Několik policejních hlídek sledovalo hlavní tahy ve středních a východních Čechách, kontroly se zaměřily především na rychlou jízdu. Ze vzduchu rozsáhlou policejní akci monitoroval vrtulník a u kontrol nechyběl ani mikrofon Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Dálnice D11 byla pod drobnohledem policistů už od rána. „Je zapojen i vrtulník, monitoruje provoz shora. Dole pod vrtulníkem se na dálnici a přilehlých komunikacích pohybuje celkem 15 služebních vozidel policie, k tomu ještě další dva služební motocykly. Všechny tyto hlídky jsou v přímém spojení s vrtulníkem a jsou kdykoli schopny zasáhnout,“ říká Petr Dušek, šéf dálničního oddělení Policie ČR v Pravech.

Už pár minut po začátku akce zastavují policisté prvního řidiče. Podle naměřených údajů jel po dálnici 180 kilometrů za hodinu a musí zaplatit pokutu dva tisíce korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z policejní akce na D11 natočil Martin Pařízek

Policejní passaty měly práci prakticky až do podvečera. Policisté z dálnice se vydali i na silnice prvních tříd – například na trasu z Hradce Králové přes Chlumec nad Cidlinou a Dlouhopolsko.

Lucie Maňourová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme