Policejní exprezident Lessy i přes trestní stíhání zůstává na frýdecko-místecké radnici

Bývalý policejní prezident Petr Lessy bude pokračovat v práci na frýdecko-místecké radnici, byť byl nepravomocně odsouzen. Do čela nově zřízeného odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality se postavil navzdory tomu, že dostal podmínku za pomluvu a zneužití moci úřední osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy | Zdroj: ČTK

Petr Lessy podal vůči trestnímu příkazu odpor, soud tedy bude případ znovu projednávat. Lessy věří, že to jeho práci na radnici neohrozí.

„Vím, že jsem nic takového nespáchal, takže v některé fázi trestního řízení se pravda ukáže,“ říká policejní exprezident.

Lessy je přesvědčen, že i tak za celou kauzu zaplatil už dost a vyhazov z radnice by byl poslední tečkou.

„Už za podezření z tohoto jednání jsem byl jednou postižen, že jsem byl na hodinu propuštěn z policie. Pokud bych měl být ještě propuštěn z magistrátu, pak zbývá už snad zastřelení v přímém přenosu,“ stěžuje si Lessy.

Sociálně-demokratický primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký považuje trestní řízení za soukromou záležitost Lessyho a v jeho působení na radnici nevidí překážku.

„Pro nás je důležité, že pan Lessy je odborník, který může bezpečnosti našich občanů ve Frýdku-Místku pomoci, a to je to zásadní. Ze zákona je dosud nevinný a bezúhonný člověk,“ vysvětluje primátor svůj postoj.

Jana Jeckelová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme