Policejní exprezident Lessy i přes trestní stíhání zůstává na frýdecko-místecké radnici

Bývalý policejní prezident Petr Lessy bude pokračovat v práci na frýdecko-místecké radnici, byť byl nepravomocně odsouzen. Do čela nově zřízeného odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality se postavil navzdory tomu, že dostal podmínku za pomluvu a zneužití moci úřední osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy | Foto: ČTK

Petr Lessy podal vůči trestnímu příkazu odpor, soud tedy bude případ znovu projednávat. Lessy věří, že to jeho práci na radnici neohrozí.

„Vím, že jsem nic takového nespáchal, takže v některé fázi trestního řízení se pravda ukáže,“ říká policejní exprezident.

Lessy je přesvědčen, že i tak za celou kauzu zaplatil už dost a vyhazov z radnice by byl poslední tečkou.

„Už za podezření z tohoto jednání jsem byl jednou postižen, že jsem byl na hodinu propuštěn z policie. Pokud bych měl být ještě propuštěn z magistrátu, pak zbývá už snad zastřelení v přímém přenosu,“ stěžuje si Lessy.

Sociálně-demokratický primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký považuje trestní řízení za soukromou záležitost Lessyho a v jeho působení na radnici nevidí překážku.

„Pro nás je důležité, že pan Lessy je odborník, který může bezpečnosti našich občanů ve Frýdku-Místku pomoci, a to je to zásadní. Ze zákona je dosud nevinný a bezúhonný člověk,“ vysvětluje primátor svůj postoj.

Jana Jeckelová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme