Policejní kynologové cvičili na teplickém stadionu hledání drog a výbušnin

Na trávníku teplického fotbalového stadionu mohli ve středu kolemjdoucí vidět výcvik speciální pořádkové jednotky. V útrobách stadionu zase cvičili policejní psovodi se svými čtyřnohými parťáky a hledali nastrčené drogy a výbušniny. Různé prostředí je pro psy velmi důležité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní pes, ilustrační obrázek | Foto: Luca Cinacchio

„Dlaždičky aby mu nevadily, beton, nebo po schodech aby se nebál,“ vysvětluje nutnost cvičení na různých místech policejní kynolog Jiří Hromádka, který nastražil v zázemí stadionu různé drogy, například marihuanu nebo extázi, a psi je museli následně hledat.

Vedle českých policejních kynologů se na cvičení podíleli také kynologové ze saských Drážďan. Němečtí kolegové byli rádi, že si můžou vyzkoušet hledání nebezpečných látek na různých místech.

Kynologové podle Hromádky zavedli psy také do děčínských loděnic nebo do vlaků, aby si vyzkoušeli vyhledávání drog v různém prostředí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Bachoríka o policejním cvičení na teplickém fotbalovém stadionu

Severočeští policejní psovodi mají na každou záležitost, kterou hledají, různé psy. Například na zbraně mají speciálně vycvičeného psa, to samé platí o hořlavinách.

Jak vysvětlil vedoucí kynolog Petr Tomášek, každý pes, i ten který hledá drogy, musí mít takzvané pyrotechnické mninimum:

“Když budu hledat a bude tady výbušnina, tak pes mi ji označí, psovod odchází a je to věc pyrotechnika.“

Kynolog Jiří Hromádka pak se svým psem Nyronem předvedl, jak vyhledávání probíhá. V dílně, kde byl zaparkovaný traktor a další věci, se pes zorientoval velmi rychle a nalezení drogy bylo otázkou minut.

Jan Bachorík, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme