Policejní manévry v Opavě. Těžkooděnci zadrželi při potyčkách desítky fotbalových fanoušků

Policie v Opavě zadržela při potyčkách 50 fotbalových fanoušků. Několik lidí bylo zraněno, a to včetně policistů. Výtržnosti odstartovaly už před odpoledním fotbalovým zásahem a zatím se je nepodařilo uklidnit. Trvalo přitom jedenáct let trvalo, než se fotbalisté Baníku Ostrava znovu představili v Opavě. Ve slezské metropoli kvůli tomu operují policisté i z jiných krajů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foto: ČTK

Vyhrocené derby mezi Ostravou a Opavou přináší nejen souboj na hřišti, ale většinou také v hledišti. Na podzimní utkání na hřišti Vítkovic, které je domácím hřištěm Baníku, dorazilo jedenáct tisíc lidí. Většina z nich oslavila výhru Ostravy 3:0 vběhnutím na hřiště a došlo k přerušení zápasu.

Bez výtržností se neobešel ani odvetný duel v Opavě. Baník přijel na derby do města po jedenácti letech a už před utkáním se dav jeho fanoušků pokusil vylomit bránu opavského stadionu. Vzduchem létala také pyrotechnika.

"Policisté zasahovali u menších potyček v okamžiku, kdy se znepřátelené skupiny snažily dostat k sobě," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Potvrdila, že několik lidí policisté zdrželi, šlo asi o deset fanoušků.

Policistům se ale běsnící příznivce hostů podařilo vytlačit zhruba padesát metrů od stadionu. Zároveň je vyzvali, aby neházely dělobuchy. Několik lidí bylo dokonce zadrženo.

Opava poskytla pro ostravské příznivce jen 340 lístků na stadion. Před zahájením zápasu bylo v tomto sektoru asi jen 15 Ostravanů. Dav všech nespokojených fanoušků Baníku se shromáždil za plotem stadionu a snažil se prolomit bránu, takže těžkooděnci museli opět zasahovat. Po chvíli se jim podařilo dav vytlačit asi 50 metrů od stadionu.

Policie již v minulých dnech označila zápas Opavy s Baníkem za rizikový. Do města proto povolala pořádkové jednotky z několika krajů, zásahovou jednotku i jízdní policii ze Zlína.

Na samotném stadionu je klid. Sudí Královec na chvíli zápas přerušil, když domácí fanoušci bučeli na hostujícího fotbalistu De Azeveda, jinak ale žádné nepřístojnosti v hledišti nejsou.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme