Policie chytla lupiče, který jezdil přepadat banky na kole

Policistům z Vysočiny se podařilo dopadnout šestatřicetiletého muže ze Znojemska, který s plynovou pistolí přepadával banky. Loupil jak na Vysočině, tak i v Jihomoravském a Libereckém kraji. Celkem se přiznal ke dvanácti přepadením, které spáchal od roku 2006 až do letošního července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loupež (ilustr. foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zloděj si během zhruba pěti let přišel na více než jeden milion korun. Peníze prý používal na živobytí a na splácení dluhů. Nejvyšší částku, kterou si z banky jednorázově odnesl, bylo 318 tisíc korun.

Pracovnice peněžního ústavu na Znojemsku mu ale stihla dát do bankovek bombičku s barvou, která mu v batohu po pár minutách vybuchla. Části peněz se proto zbavil v Brně a zbytek, zřejmě kvůli nepozornosti, nechal v tašce. Nyní je tak v rukou policistů

Přehrát

00:00 / 00:00

O zloději ze Znojemska Lucie Kubíková

Přepadení probíhala vesměs stejným způsobem. Zloděj jezdil do bank a spořitelen převážně na kole. Vždy ho naložil do dodávky, kterou dojel k peněžnímu ústavu, a v některé z vedlejších ulic ji zaparkoval. Od auta jel pak na kole do banky, nechal ho opřené o zeď a vešel dovnitř.

Téměř vůbec se nemaskoval. Většinou nosil pouze kšiltovku. Když přistoupil k přepážce, ukázal tamní pracovnici lístek, na kterém bylo napsáno, že požaduje peníze. Aby u ní vyvolal strach, namířil na ni plynovou zbraň. Podle policistů ji ale nikdy neměl nabitou. Pokud mu pracovnice odmítla peníze vydat, odešel. V několika případech dojel do banky také na motorce a loupil s helmou na hlavě.

Lucie Kubíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme