Policie dohlíží na bezpečnost prvních prázdninových cest

Školákům v Česku začaly prázdniny a řada rodin se vydává na dovolenou. V pohotovosti jsou proto policisté po celé republice, hlídkují na hlavních tazích i na dálnicích. Zaměří se na rychlost, alkohol za volantem ale také technický stav. Protože na začátku prázdnin výrazně stoupá počet dopravních nehod, policie se zaměří na české silnice i v dalších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontrola - automobily si policisté vyhlédli dalekohledy | Foto: Pavel Pavlas

„Je předpoklad zvýšeného provozu, takže i policie nasadila daleko více hlídek, než je běžné. Hlavní je předejít tragickým dopravním nehodách,“ říká Petr Dušek, šéf dálničního oddělení v Pravech na dálnici D11.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel dopravní policie Leoš Tržil byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

Podle jeho informací je naplánováno asi 10 bezpečnostních akcí. Policisté budou v rámci bezpečnostní prevence kontrolovat také upoutání dětí v dětských sedačkách nebo používání bezpečnostních pásů.

Dopravně bezpečnostní akce X začala už na konci minulého týdne. Podle ředitele dopravní policie Leoše Tržila ale nejde jen o to, vybrat co nejvíce pokut.

„Smyslem těchto akcí je zvýšený dohled na významných komunikacích k řešení regulace provozu, řízení provozu a patří sem i dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu. Rozhodně nejde o počty zjištěných přestupků,“ ujistil Tržil.

Kamionům se omezí provoz

S 1. červencem startují nejen prázdniny, ale také každoroční omezení víkendových jízd nákladních aut nad 7, 5 tuny po dálnicích a silnicích prvních tříd. Každý prázdninový víkend nabídne 19 hodin bez nákladních aut, včetně pátečního podvečera.

„Mezi páteční 17. a 21. hodinou a pak mezi sobotní 7. a 13. hodinou platí zákaz jízdy pro kamiony nad 7,5 tuny, k tomu se samozřejmě přidává celoroční zákaz nedělní jízdy mezi 13. a 22. hodinou. Výjimku mají pouze rychle se kazící potraviny, zavážení přístavů nebo stroje, které jsou používány k sezónním zemědělským pracím,“ potvrdil Radiožurnálu Jakub Ptačinský z ministerstva dopravy.

Igor Maňour, Jan Pokorný, Eva Kézrová, Lucie Maňourová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme