Policie dopadla na Novojičínsku falešného prodejce dřeva. Desítkám lidí dluží čtvrt milionu

Desítky lidí podvedl 44letý obchodník se dřevem na Novojičínsku. Podle policie vybíral zálohy za dodávky palivového dřeva a žádné zboží nepřivezl. Od loňského roku takto postupně získal čtvrt milionu korun. Podle poškozených vystupoval důvěryhodně a všechny doklady měl v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokácené dřevo, poleno, polena, kláda, klády, těžba dřeva (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Mám tu živnostenský list, fakturu, že mi to vystavil tehdy a tehdy, razítka sedí, IČO. Co víc můžete chtít?“ ptá se pan Petr, který si chtěl koupit palivové dřevo za dva a půl tisíce korun. Všechno vypadalo normálně, papíry seděly, jenom to dřevo pořád chybělo.

„Protože nás bylo víc, tak jsme mu volali. Každému říkal, že to dodá. Pak neměl naftu do traktoru. Začalo se to stále oddalovat o týden a ještě že něco musí dotěžit,“ popisuje jednání Petr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie dopadla muže, který na Novojičínsku vybíral od lidí zálohy za palivové dřevo a nic nepřivezl. Více od Martina Knitla

Když si svérázný obchodník se dřevem řekl ještě o 300 korun kvůli dani, sepsal Petr všechny poškozené a obrátil se na policii.

Podle novojičínského policejního mluvčího Petra Gřese vyšlo najevo, že 44letý, důvěryhodně vypadající muž už má za sebou sérii podvodů z loňska:

„Zájemci se mu ozývali sami. Dřevo však od samého počátku nemínil dodat a tak stihl podvést téměř dalších 20 lidí. Svými podvody způsobil poškozeným téměř 250tisícovou škodu.“

Celkem je podvedených asi 40 klientů. „Na policii nám hned ten den řekli, že někdo z okolního města na něho dal trestní oznámení. Policisté říkali, že se s penězi můžeme rozloučit. Zůstane nám v ruce jenom list papíru,“ dodává Petr.

Dnes už mobilní číslo falešného obchodníka se dřevem nefunguje.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme