Policie evakuovala kvůli nálezu letecké pumy 400 lidí na Karvinsku

Poblíž silnice v Dolní Lutyni na Karvinsku našli dělníci při výkopových pracích nevybuchlou leteckou pumu. Policisté z bezpečnostních důvodů na několik hodin uzavřeli přilehlé ulice a dočasně evakuovali 400 lidí z okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Zhruba kolem poledne se v obci Dolní Lutyně našla při výkopových pracích nevybuchlá letecká puma,“ upřesnil mluvčí karvinské policie Miroslav Kolátek.

Na pumu, která váží 100 kilogramů, narazil bagrista při výkopu trativodu v asi dvoumetrové hloubce. Jedná se o klidnější část města s rodinnými domky.

Policie kvůli nevybuchlé pumě dočasně evakuovala obyvatele domů v okruhu 500 metrů od místa nálezu. „Domovy muselo opustit několik desítek lidí,“ upřesnil policejní mluvčí.

Obecní úřad Dolní Lutyně zareagoval velmi rychle. Pro evakuované otevřel všechny dostupné zasedací místnosti, připravený byl i horký čaj.

Na místo bezprostředně vyrazil policejní pyrotechnik, kterému se po několika hodinách podařilo pumu vyzvednout a odvézt. Lidé už se pak mohli vrátit do svých domovů.


Zvětšit mapu

ČTK, Martin Knitl, Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme