Policie hledá svědky střelby na Zličíně, vyšetřuje ji jako pokus o vraždu

Svědky včerejší střelby u nákupního centra Globus na pražském Zličíně hledá policie. Při incidentu byl postřelen 47letý muž, který skončil v nemocnici. Policisté zatím zadrželi tři lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Globus (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Tyto osoby v samém prvopočátku vyšetřování figurují v celé věci jako důležití svědci,“ řekla Českému rozhlasu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

„Kriminalisté ještě v průběhu noci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Zatím v této souvislosti neobvinili žádnou konkrétní osobu, nicméně se v rámci vyšetřování obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci,“ dodala.

Na Zličíně se střílelo včera kolem půl osmé večer. Podle kamerových záznamů bylo na parkovišti dost aut. Vyšetřovatelé proto žádají svědky možné potyčky, aby se přihlásili prostřednictvím tísňové linky 158.

Stejně naléhavě policie žádá zákazníky, kteří v uvedenou dobu před obchodním domem parkovali, aby kontaktovali tísňovou linku 158 i přesto, že nejsou očitými svědky střelby.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme