Policie kvůli loňské tragické nehodě na přejezdu v Třešti obvinila dva lidi

Za nehodu drezíny a autobusu v Třešti mohou padnout vysoké tresty. K tragické události došlo loni v květnu. Jedna žena zemřela a dalších 19 lidí se zranilo. Kriminalisté dokončili vyšetřování a kvůli nehodě obvinili dva lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Třešti se srazil autobus s vlakovou drezínou, která před sebou tlačila drážní bagr | Foto: Lucie Maxová

Policie už zahájila trestní stíhání dvou osob. Jde o výpravčí, která skutečně nezapnula výstražná světla, jak hned po nehodě uváděli svědci. Přitom sama cestu drezíny sjednala. Obvinění padlo také na řidiče autobusu, který na přejezd vjel.

Šlo totiž o přejezd, u kterého je jen červené světlo. Není vybavený bílým blikajícím světlem. Pokud takový přejezd nesvítí, je dle zákona považován za nezabezpečený. Řidič se proto měl přesvědčit, že může bezpečně přejet. Drezína byla velmi blízko, a mohl tak prý tragédii zabránit.

Muž i žena byli podle policistů obviněni ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, kdy porušili důležitou povinnost vyplývající z jejich zaměstnání nebo postavení a činem způsobili smrt. Hrozí jim za to trest ve výši tři až deset let vězení.

Nehoda se stala 25. května loňského roku v Třešti na Jihlavsku. Autobusem cestovalo 31 lidí, většinou šlo o studenty, kteří se vraceli domů ze škol. Na přejezdu se autobus srazil s drezínou, která před sebou tlačila drážní bagr. 33letá žena zemřela na následky vážných zranění v nemocnici. Zraněno bylo dalších 19 lidí.

Daniel Burda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme