Policie na čas uzavřela Karlovo náměstí, dívku tam zranila zábavní pyrotechnika

Policie ve čtvrtek na čas uzavřela část Karlova náměstí. Šestnáctiletou dívku tam lehce zranila exploze v telefonní budce, proto byl na místo povolán pyrotechnik. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o zábavní pyrotechniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté uzavřeli část Karlova náměstí. Hlášena je exploze, jedna dívka zraněna | Foto: Veronika Hlaváčová

„Krátce po 17. hodině přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o poranění 16leté dívky, ke kterému mělo dojít v bezprostřední blízkosti veřejného telefonního automatu na Karlově náměstí, a to nejspíš v důsledku detonace dosud nezjištěného předmětu," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Exploze podle policie nastala poblíž místa, kde do Karlova náměstí ústí ulice Odborů. Uzavřen je průjezd náměstím od magistrály k Vltavě mezi ulicí Odborů a Resslovou. Policisté celé okolí uzavřeli a odkláněli dopravu.

„Na místo také přivolali hasiče, kteří jim pomáhali s nasvícením místa události, aby kriminalisté a pyrotechnici mohli řádné zajistit veškeré fragmenty a povýbuchové stopy,“ přiblížila Zoulová, která později dodala, že zásah skončil kolem 21. hodiny.

Policisté uzavřeli část Karlova náměstí, kvůli výbuchu zábavní pyrotechniky | Foto: ČTK

Vyšetřování podle ní zatím nasvědčuje tomu, že v uzavřeném prostoru telefonní budky došlo k použití blíže neurčené zábavní pyrotechniky. „Policisté po pachatelích pátrají. Důrazně varujeme před podobnými experimenty, kterých nejspíše bude v tomto období přibývat,“ upozornila Zoulová.

„Policie vyhodnocuje dostupné kamerové systémy s cílem rychlého dopadení pachatele výbuchu,“ doplnil na sociální síti Twitter ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD.

Exploze zranila 16letou dívku. Přivolaní záchranáři ji do nemocnice nepřevezli, protože zranění bylo podle mluvčího pražské záchranné služby Matěje Hříbala lehké. Dívka proto byla propuštěna do domácího ošetření.

Policisté uzavřeli část Karlova náměstí. Hlášena je exploze, jedna dívka zraněna | Foto: Veronika Hlaváčová

Anna Kottová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme