Policie na Karlovarsku řeší rozsáhlý případ podvodů s řidičskými průkazy. Kauza se rozrůstá

Přes šedesát lidí už obvinila policie kvůli podvodům s řidičskými průkazy. Ty začali řešit kriminalisté na Karlovarsku, postupně se ale kauza rozrůstá na celou republiku. Mezi obviněnými jsou i cizinci. Podle mluvčí policie Karlovarského kraje Andrey Kávové se dá předpokládat, že obviněných bude nakonec několik set.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz (ilustrační foto) | Foto: Alena Palečková

„Po několikaměsíční práci se nám podařilo rozbít organizovanou skupinu majitelů autoškol, kteří za pomoci zkušebního komisaře v několika stovkách případů za úplatky zařizovali řidičské průkazy na osobní vozidla, motocykly, nákladní vozidla, autobusy i na traktory,“ uvedla Kávová a doplnila:

„Za žadatele zpracovávali například zkušební testy. Za peníze žadatelé neabsolvovali ani povinnou výuku, tedy jízdy a závěrečné přezkoušení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozsáhlý případ podvodů s řidičskými průkazy se zajímal redaktor Petr Medek

Jednalo se o autoškoly z Chebska, Mariánských Lázní a z Prahy. Policie vyšetřuje jak zaměstnance autoškol, tak ty, kdo si řidičský průkaz za úplatek pořídili. 60 obviněných proto podle šéfa karlovarské hospodářské kriminálky Jiřího Vopálenského rozhodně není konečné číslo.

„Budeme prověřovat opravdu několik tisíc žadatelů anebo absolventů kurzů na řidičské oprávnění ve všech kategoriích,“ potvrdil Vopálenský.

Vyšetřováni jsou v současné době také cizinci, podle deníku Právo pak i herci Jan Dolanský nebo David Matásek. To ale Radiožurnálu policie nepotvrdila.

Petr Medek, pir, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme