Policie na Trutnovsku se zaměřila na alkohol za volantem

Trutnovská policie si došlápla na řidiče pod vlivem alkoholu. Od začátku roku jich policisté zadrželi už stovky. Statistiky navíc ukazují, že nejde rozhodně jen o alkohol zbytkový. Kontroly proto nepolevují ani v tyto dny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola řidiče

policejní kontrola řidiče | Foto: Policie ČR

"Dopravní policisté v srpnu zaznamenali přes 70 řidičů, kteří usedli za volant a požili před tím alkoholický nápoj. To je obrovské číslo," říká mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza. Výmluvy řidičů jsou podle něj různé. Nejčastěji pivo po obědě, ale i zbytkový alkohol.

"Nejčastěji se setkáváme s hodnotou do jedné promile. Ale jsou i tací, kteří jedou a naměříme jim 2 a půl promile alkoholu. V takovém případě je jakákoli výmluva absolutně nepřijatelná," dodává Prouza.

Právě velký počet řidičů pod vlivem alkoholu policisty stále nutí nepolevit. Na Trutnovsku se tak dají čekat další rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce i běžné dopravní kontroly.

Igor Maňour, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme