Policie na Vysočině vyšetřuje podezřelé úvěry za předražené filtry

Desítky lidí mají na Vysočině problémy s úvěry kvůli předraženým vodním filtrům. Dvě obchodnice z Pelhřimova je přesvědčily, aby si koupili čistící zařízení za 50 tisíc korun. Slíbily jim údajně, že mohou od smlouvy kdykoliv odstoupit. Zákazníci prý ale skončili bez zařízení a zavázáni k šestiletému splácení. Obě referentky všechna obvinění odmítají.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Ta referentka nabízí obchodní činnost s tím, že si ten filtr musíte koupit. Na úvěr,“ popisuje žena z Pelhřimova, která si nepřeje být jmenována. Říkejme jí třeba Jitka.

Referentka Pavla Šlejtarová jí údajně slibovala, že se od smlouvy dá kdykoliv odstoupit. „Takže jsem to podepsala, ale řekla jsem, že 50 tisíc nemám. Ona mi řekla, ať se nebojím, že to jde všechno zrušit. Po 14 dnech mi přišel dopis, že mám platit 1500 měsíčně – a filtr nemám,“ dodává paní Jitka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie na Vysočině vyšetřuje podezřelé úvěry za předražené filtry

Úvěr prý mají i další lidé z jejího okolí a řada z nich ho odmítá splácet. Podle kupujících prý přestaly referentky komunikovat, smlouvu tak zrušit nešlo.

Filtry pocházejí od společnosti Aqua Pro. Jednatel společnosti Pavel Vichera Českému rozhlasu potvrdil, že s referentkami spolupracoval, už před rokem se ale jejich cesty rozešly.

Do společnosti prý volali rozzlobení lidé z celé Vysočiny. „Nespokojených lidí, kteří nám volali, bylo spoustu, tak jsme řekli, že už nechceme,“ vysvětluje.

Jeden filtr od společnosti Aqua Pro stojí necelých 10 tisíc korun, lidé jako paní Jitka za něj ale zaplatili 50 tisíc. Žena z Pelhřimova má jasno, kdo za celou situací stojí: „Někam jdou ty prachy. Těch 50 tisíc musí poslat nějaké té Váňové.“

S referentkou Váňovou se Český rozhlas spojil, nepřála si ale mluvit na mikrofon. Veškerá obvinění odmítá a tvrdí, že žádné smlouvy s paní Jitkou nikdy nepodepsala. To ale vyvrací policejní protokoly z výslechu s její kolegyní, která spolupráci potvrdila. Listiny Český rozhlas viděl.

Pelhřimovští policisté se případem zabývají. „Policisté případ prověřují a zjišťují, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání,“ potvrzuje mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Z informací, které má Český rozhlas k dispozici, vyplývá, že Pavla Šlejtarová nedávno se svým manželem požádala o oddlužení, a to kvůli svým statisícovým dluhům u nebankovních společností. Úřady ale žádosti nevyhověly, protože nesplatila hned první částku.

Údajná šéfka celého projektu s předraženými filtry má živnost na poskytování nebo zprostředkování spotřebitelských úvěrů. Případ bude Český rozhlas dál sledovat.

Kristina Lamperová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme