Policie nacvičuje zákrok na plzeňském stadionu

Stadion ve Štruncových sadech v Plzni čeká příští čtvrtek velká premiéra. Fotbalová Doosan Arena se po rekonstrukci poprvé otevře fanouškům při zápasu Evropské ligy mezi domácí Viktorií Plzeň a německým Schalke 04.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nácvik policejního zásahu na plzeňském stadionu | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Na utkání dorazí tisíce domácích a zahraničních fanoušků. Ve střehu jsou proto i policisté, kteří na stadionu nacvičují, jak zvládnout případné fotbalové výtržníky.

„Cílem cvičení je, kdyby pořadatelská služba nebyla schopna zvládnout situaci na stadionu, abychom my byli schopni zakročit tak, jak se od nás očekává,“ vysvětluje velitel policejního opatření při zápasu Viktorie Plzeň s bundesligovým Schalke 04 plukovník Vratislav Hubka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z nácviku zásahu policie v Plzni

Průběh samotného cvičení popisuje velitel pořádkové jednotky policie major Petr Mášek. „Scénářů je několik. V první vlně zákrok provádí bezpečnostní služba, která je na místě. V druhé vlně jde městská policie. Když tyto síly jakoby selžou, tak nastupuje Policie České republiky.“

Dění na stadionu pokrývají kamery | Foto: Lukáš Milota

„Máme tady 160 policistů, městská policie zhruba 40 strážníků a bezpečnostní služba 30 lidí,“ uvedl Mášek.

Při zápasu Viktorie Plzeň a Schalke 04 budou připraveny stovky policistů pořádkové jednotky a dopravní policie, která bude zajišťovat provoz na dálnici D5 a v okolí stadionu.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme