Policie navštíví skiareály v Jeseníkách. Bude lidem radit, jak předejít krádežím lyží

Jeseníky nabízejí ideální podmínky k zimním sportům. Do hor dnes kromě lyžařů zamíří i hlídky policistů. Poradí lidem, jak se lépe chránit před zloději. Případů ukradených lyží sice v posledních letech výrazně ubylo, prevence však podle policie není nikdy dost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pec pod Sněžkou, lyže | Foto: Michaela Vydrová

Lyže s hůlkami zapíchlé před restaurací nebo volně položené v autě, taková je běžná praxe v českých horách. Jenže takto nezabezpečené sportovní vybavení je velmi snadná kořist pro zloděje. Někteří lyžaři už takto o svou výbavu přišli.

Policistka Hana Bundilová z obvodního oddělení v Jeseníku upozorňuje, že lyžaři si často svůj majetek nehlídají dostatečně.

„Ať je to lyžařské vybavení, tak i cenné věci. Odkládají své batohy, mívají to bez dozoru. To samé lyžařské vybavení – pokud si to nechají někde u sjezdovky, oni tvrdí, že na to vidí, ale ne vždycky je tomu tak,“ řekla.

I proto se dnes policie chystá do nejnavštěvovanějších skiareálů v Jeseníkách. Bude lyžařům radit, jak předcházet krádežím sportovní výbavy.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme