Policie obvinila 40 bývalých zastupitelů z Prahy 11 kvůli prodeji obecního majetku

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili 40 bývalých zastupitelů z městské části Praha 11 a jednoho zaměstnance radnice. Údajně nevýhodně prodali mezi roky 2010 a 2011 obecní majetek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad městské části Praha 11 (Jižní Město) | Foto: Mirko Kašpar

Podle mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánky Zenklové prodej schválili v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze.

„Škoda byla vyčíslena na téměř 20 milionů korun. Stíhání je vedeno pro zneužití pravomoci úřední osoby a pro porušení povinnosti při správě cizího majetku,“ uvedla Zenklová.

Policie k případu nechce říct bližší podrobnosti. Zřejmě ale souvisí se zásahem detektivů na radnici loni v březnu. Tehdy prohledali kanceláře majetkového odboru a odnesli si spoustu dokumentů.

Obvinění se podle informací ČRo týká rozhodnutí zastupitelstva z 22. června 2010. Tehdy zastupitelé například rozhodli, že prodají pozemky u ulice Na Výhledu, a to za celkovou cenu 50 milionů korun. Odsouhlasili také prodej parcel v ulici Stříbrského za 4 miliony korun. Kritici tehdy považovali ceny za směšně nízké.

Mezi stíhanými je například bývalý zastupitel Miroslav Svoboda z ČSSD nebo starosta městské části Dalibor Mlejnský. Ten obvinění odmítá:

„Obdržel jsem to včera a předal svému právnímu zástupci. Zatím od něj nemám zpětnou vazbu, takže se k tomu nebudu vyjadřovat.“

Svoboda řekl, že si usnesení ještě nepřevzal, ale považuje ho za účelové. Detektivové totiž zastupitele obvinili dva dny před komunálními volbami.

Bývalý zastupitel Jiří Janeček se cítí nevinný: „Můžu potvrdit, že jsem dostal dopis, který byl adresován 7. října. Vyzvedl jsem si ho v pátek. Tedy v den voleb. Osobně se cítím v bodech, ve kterých jsem obviněn, nevinně.“

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme