Policie obvinila deset fanoušků fotbalové Sparty za loňské řádění na stadionu v Jihlavě

Policie obvinila deset fanoušků Sparty za to, že loni v říjnu během fotbalového utkání s Vysočinou ničili zařízení jihlavského stadionu. Policie identifikovala celkem jedenáct lidí, jedna dívka nebyla plnoletá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fanoušků Sparty před fotbalovým derby se Slavií, které se hrálo 29. září na Slavii v pražském Edenu

Sraz fanoušků Sparty před fotbalovým derby se Slavií, které se hrálo 29. září na Slavii v pražském Edenu | Zdroj: ČTK

Fanoušci Sparty před koncem prvního poločasu utkání částečně zdemolovali stadion. Podle záběrů ničili lavičky, částečně prolomili plot a nezastavili se ani na toaletách.

Kriminalisté neměli nic než záběry kamer a fotografie. Z nich museli určit, o koho jde.

„Na základě vyhodnocených kamerových záběrů a také díky svědeckým výpovědím se nám podařilo v minulých dnech ustanovit celkem jedenáct osob, které se loni při říjnovém utkání fotbalu v Jihlavě dopustily protiprávního jednání. Jedné osobě ještě nebylo 18 let a jednání této osoby bylo kvalifikováno jako přestupek,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí jihlavských policistů Dana Čírtková.

V případě odsouzení mohou fanoušci skončit až na dva roky ve vězení.

Milan Kopecký, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme