Policie obvinila kvůli korupci na kolínském odboru dopravy dalších osm lidí

V kauze údajné korupce na kolínském odboru dopravy obvinili kriminalisté dalších osm lidí. Aféra spojená s legalizací kradených aut má už na svém kontě dvě desítky obviněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce, ilustrační foto | Foto: Stock.xchng

Mezi nově obviněnými jsou především dovozci aut, kteří údajně úředníky upláceli. Jeden z obviněných se údajně také dopustil podílnictví a pozměňoval doklady k vozidlům.

Bývalý vedoucí kolínského odboru dopravy a další dva někdejší úředníci skončili v síti kriminalistů spolu s dalšími devíti osobami loni v prosinci.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že právě bývalí zaměstnanci městského úřadu pomáhali legalizovat mimo jiné i kradená auta. Zatčeným hrozí až desetiletý trest vězení a propadnutí majetku.

Ve vazbě hned po zatčení skončili dva někdejší úředníci odboru dopravy. Oba jsou podle posledních informací stále za mřížemi. Kriminalisté navíc všem třem bývalým úředníkům rozšířili původní obvinění, takže pravdepodobně budou i dál stíháni vazebně.

Obvinění podle detektivů zapisovali do evidence automobily, které dopředu vůbec nezkontrolovali, a povolovali provoz kradených aut. Úředníci také zaregistrovali některé automobily na základě předložení zjevně padělaných dokladů, kterým chyběly základní jistící prvky jako vodoznak.

Kriminalisté už přišli na více než osmdesát případů, což ale nemusí být konečné číslo, protože vyšetřování stále pokračuje. Jisté pouze je, že podvodů přibývá. Na sklonku loňského roku uváděli detektivové zhruba 50 případů, teď jich je přesně 84.

Michal Trnka, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme