Policie obvinila muže, kteří prodávali zboží s neonacistickou tematikou. Hrozí jim 10 let

Mostečtí policisté odhalili internetový obchod s neonacistickou i nacistickou tematikou. Provozovali ho dva bratři, kterým teď hrozí až 10 let vězení. Policisté u nich zabavili přes 2300 kusů závadného zboží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Po ročním sledování dvou bratrů se mosteckým policistům podařilo odhalit internetový obchod, který nabízel trička, kompaktní disky, ale i různé odznaky s neonacistickými i nacistickými motivy.

Podle šéfa mostecké policie Jiřího Volprechta hrozí majitelům obchodu, kteří zboží prodávali i do zahraničí, až 10 let vězení:

„Zahájili jsme trestní stíhání proti dvěma mužům ve věku 30 a 33 let z Mostu pro trestný čin založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Tito muži společným jednáním od roku 2009 provozovali internetový obchod s názvem Sniper-shop.cz, kde nabízeli a prodávali předměty, které jednoznačně vykazují společnosti škodlivé znaky.“

Zisk internetového obchodu se za sledované období podle policistů pohyboval kolem 2 milionů korun. V rámci domovních prohlídek bylo zabaveno přes 2300 závadných položek.

„Museli jsme prokázat, že zboží není jenom nabízeno, ale i skutečně a fyzicky prodáváno konkrétním osobám. Dá se říct, že to je ojedinělý případ - jak svým rozsahem, tak svým zaměřením přesahuje hranice České republiky, neboť zboží bylo nabízeno a konkrétně prodáváno do mnoha zemí Evropy,“ dodal Volprecht.

Eva Malá, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme