Policie obvinila muže, který odložil malou dceru u pražských bezdomovců

Pražská police obvinila otce dvouleté dívky nalezené o víkendu na Václavském náměstí. Vyšetřovatelé ho chtějí ještě dnes poslat do vazby. V sobotu večer dal muž dceru pohlídat bezdomovcům v centru Prahy, už se pro ni ale nevrátil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Ladislav Bába

„Tento muž byl ještě dnes v odpoledních hodinách obviněn z trestného činu opuštění dítěte, a v případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčková.

Modrookou blonďatou dívku v růžovém oblečení bezdomovci následně předali muži stojícímu na tramvajové zastávce, ten pak kontaktoval policii. Na služebnu se dívka dostala v neděli dopoledne. Obviněný byl zadržen v pondělí kolem poledne, když si přišel dceru vyzvednout do kojeneckého ústavu.

Dívčina matka je momentálně umístěna v ruzyňské vazební věznici, kam byla převezena po zadržení přibližně před čtrnácti dny, proto měl dívku na starosti její otec. Je ale nepravděpodobné, že by se k obviněnému měla dcera vrátit.

Dá se očekávat, že dívka zůstane v kojeneckém ústavu a bude se pro ni hledat pěstounská péče. Případně pokud by byli otec i matka zbaveni rodičovské zodpovědnosti nebo by sami dali souhlas k osvojení dítěte, mohla by putovat do nové rodiny.

Jakub Urban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme