Policie obvinila muže za loňský výbuch munice na Hodonínsku

Z nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení obvinila policie pětačtyřicetiletého muže z Hrubé Vrbky na Hodonínsku. Odhalila ho náhodou, když mu loni v červnu v jeho stodole pod rukama explodoval granát. Policie poté u něj doma našla stovky kusů další munice. Teď mu hrozí až osm let vězení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Policisté muže odhalili náhodou, když mu loni v červnu v jeho stodole u rodinného domu pod rukama explodoval granát.

„Podle ohledání místa činu a zjištěných skutečností se tento muž pokoušel manipulovat za pomoci svářecího přístroje s dělostřeleckým granátem přesně nezjištěné ráže, kdy při této činnosti došlo k explozi granátu, která mu způsobila středně těžké zranění,“ uvedl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Policie poté u něj doma našla stovky kusů další munice. Zámečník dodal, že jen shodou okolností nedošlo při výbuchu k explozi dalších uskladněných dělostřeleckých granátů.

„Podle expertů by následná exploze mohla rozletem fragmentů granátů a sutin budovy ohrozit prostor až ve vzdálenosti několika set metrů,“ řekl Zámečník.

Muž vyšetřovatelům tvrdil, že mu šlo o poznávání historie.

Renáta Prátová, Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme