Policie obvinila pachatele pěti loupeží na seniorech v Ústí, je ve vazbě

Kriminalisté objasnili sérii pěti loupeží na seniorech v Ústí nad Labem v období od 22. prosince do 5. ledna. Ve vazbě je 29letý recidivista, který byl dopaden o den později a obviněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krádež (ilustr. obr.) | Foto: Městská policie Bílina

Podle náměstka krajského policejního ředitele Zbyňka Dvořáka si své oběti tipoval v okolí hlavního nádraží a Mírového náměstí.

„Pachatel si vytipoval seniora, následoval ho při jeho jízdě městskou hromadnou dopravou a potom ho na některé z periferií přepadl,“ popsal.

„Útoky byly vedeny zezadu, udeřil je nezjištěným předmětem do temene hlavy, potom následoval pád, zpravidla si přivodili těžká zranění,“ dodal Dvořák.

Čtyři z pěti napadených jsou stále v nemocnici. Obviněného dopadli 6. ledna, kdy v centru Ústí nad Labem bylo zhruba 30 policistů v civilu. Měli fotografii z kamerového záznamu a jeho popis.

„Na základě popisu z kamerového záznamu, který jsme zajistili při jedné loupeži, se nám povedlo podezřelého zadržet. Obviněný na radu svého právního zástupce nevypovídal, před sdělením obvinění se nám doznal,“ řekl kriminalista Martin Charvát.

Muži hrozí pět až 12 let vězení. Podle Charváta navíc pravděpodobně spáchal i loupežné přepadení v Trutnově. V této souvislosti policisté prověřují další loupeže v celé republice.

Obviněný muž už dostal pětiletý trest za dvě loupeže v Ústí nad Labem v roce 2010.

Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme