Policie obvinila tři mladíky z Jihlavy kvůli vraždě patnáctileté dívky

Z vraždy patnáctileté dívky obvinila policie dva mladíky z Jihlavy. Soud je už vzal do vazby, hrozí jim až dvacet let vězení nebo výjimečný trest. Třetího podezřelého viní policisté z neposkytnutí pomoci a nadržování. Tělo pohřešované dívky nalezli ve středu kriminalisté na skládce v Jihlavě-Henčově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kriminalisté Petr Petr, Pavel Kubiš a Pavel Peňáz informovali o vyšetřování vraždy 15leté dívky | Foto: Hana Mikulincová

Kriminalisté z Vysočiny dnes zveřejnili podrobnosti k případu zmizelé patnáctileté Petry z Jihlavska. Po dívce pátrali od poloviny března, kdy její otec nahlásil, že se nevrátila z diskotéky a nenastoupila do školy.

Rozjelo se intenzivní pátrání a první stopy zavedly policisty až k dvacetiletému mladíkovi do bytu v centru Jihlavy, který dívku zavraždil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dosavadním policejním vyšetřování brutální vraždy informovala Hana Mikulincová

Co se vlastně v bytě v sobotu ráno odehrálo, popsal vyšetřovatel Pavel Kubiš:

„Po úmyslném vyhození dívky z okna, které ona přežila, ji mladík odnesl zpátky do bytu, přivolal svého kamaráda a společně se dohodli, že dívku usmrtí. Potom se snažili dívku uškrtit. Nejdříve se jim to nedařilo, ale oni ve svém jednání pokračovali do té doby, než dívku usmrtili.“

„Určitě se jedná o jeden z nejbrutálnějších zločinů vraždy, které jsme vyšetřovali. Mohlo by se říci, že je to i nejbrutálnější kriminální čin,“ poznamenal Kubiš.

Pachatelé škrtili dívku napřed rukama, potom kabelem od počítače, a jeden z nich jí dokonce šlapal na krk motorkářskou botou. Podle policistů zřejmě byla impulzem k vyhození z okna hádka.

Ani jednoho z obou pachatelů, ani třetího přihlížejícího mladíka nenapadlo přivolat pomoc.

Oběma podezřelým z vraždy hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Přihlížející, osmnáctiletý mladík, který po vraždě ještě uklízel byt, je stíhaný na svobodě a za přečin nadržování mu hrozí až 4 roky vězení.

mkp, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme