Policie odhalila korupci při vydávání řidičských průkazů německým řidičům

Němečtí řidiči, kteří ve své zemi přišli o řidičský průkaz kvůli alkoholu nebo drogám, si je nechávali za úplatek vystavit v Česku. Karlovarští policisté spolu s německými kolegy odhalili skupinu, která získání českých dokladů zprostředkovávala. Na případu pracovala policie více než rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Při dnešní akci byl zadržen německý jednatel autoškoly, který organizoval tuto trestnou činnost z Německa, a dvě soudní tlumočnice, které mu na našem území pomáhaly,“ přiblížila policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Zadržený jednatel autoškoly prý sliboval žadatelům stoprocentní úspěšnost. „Za úplatu 3000 eur nemuseli němečtí problémoví žadatelé o český řidičský průkaz absolvovat povinnou výuku ani řidičský výcvik a při závěrečném testu jim tlumočnice radily,“ dodala mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karlovarská policie odhalila korupci při vydávání řidičských průkazů německým řidičům. Případ přiblížila policejní mluvčí Kateřina Böhmová

Policistům se zatím podařilo prokázat 79 případů takto získaných řidičských průkazů. Celkem byly pořízeny za úplatu více než pět milionů korun.

Policie ovšem předpokládá, že podvodem získaných dokladů je ještě mnohonásobně více.

Podle Böhmové se nejednalo o řidičské průkazy vydané jen na přechodnou dobu. „Tito lidé získali řidičské průkazy, které jsou uznávané v Evropské unii, mohou je tak používat zcela normálně, jako používali své původní německé řidičské průkazy,“ vysvětlila.

V současné době probíhají výslechy a domovní prohlídky v České republice i na území Německa. Čeští kriminalisté na případu od počátku spolupracují s kriminalisty ze spolkových zemí Bavorsko a Bádensko-Württembersko.

„Neřekla bych, že je to ojedinělá záležitost. Již jsme v minulosti řešili podobný případ v Mariánských Lázních. Tam bylo obviněno více jak 100 žadatelů o řidičský průkaz, včetně komisaře a několika majitelů autoškol,“ upozornila Böhmová.

ČRo, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme