Policie odhalila pěstírnu konopí na Kutnohorsku. Hodnota rostlin byla přes 20 milionů

Letos dosud největší pěstírnu marihuany ve středních Čechách odhalili policisté na Kutnohorsku. Zabavené rostliny by se podle detektivů daly na černém trhu prodat zhruba za dvacet milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté provedli razii v pěstírně konopí pár hodin před sklizní rostlin | Foto: Policie ČR

Až dvacet milionů korun mohli utržit cizinci, kteří na okraji Malešova u Kutné Hory nelegálně pěstovali ve velkém konopí. Obchod jim ale překazila policejní razie, při které bylo zadrženo celkem pět Vietnamců. Ti skončili v policejní vazbě a v brzké době je čeká soud.

Kriminalisté provedli razii v bývalé drůbežárně u Malešova s nadsázkou řečeno za minutu dvanáct. Cizinci se totiž zrovna chystali na sklizeň konopí. Podle detektivů by nejspíš marihuanu poslali na český trh a také do Německa.

Přehrát

00:00 / 00:00

O policejní razii v nelegální pěstírně konopí mluvil Michal Trnka

To se jim už ale nepovedlo. Přes 2000 rostlin včas zajistili policisté.

„V samotném objektu bylo přesně 2300 rostlin už vrostlých a několik připravených k sázení. Jednalo se o rostliny mimořádné kvality. Samotná marihuana je v hodnotě přes 20 milionů korun a elektrozařízení je v hodnotě 5 milionů,“ nahlíží do služebních dokumentů vedoucí kutnohorské kriminální policie Miroslav Chramosta.

Detektivové na pěstírnu marihuany přišli náhodou. Upozornil je na ni především velký zápach.

„Jelikož je tam odvětrávání ve velkém způsobu a samozřejmě pěstování té trávy má typický zápach, takže díky tomu se to podařilo zjistit. Vždy jsou tam zatemněná okna – to je také jedno z vodítek.“

Moderní technologie

Samotná nelegální pěstírna konopí disponovala tím nejmodernějším technickým vybavením. Na špičkové úrovni byla například elektroinstalace.

„Ta elektroinstalace je odborně zapojená. Jinak odběr proudu byl načerno. Připojili se před hodinami.“

Policejní razie se zúčastnilo několik desítek policistů. Jak totiž říká detektiv Miroslav Chramosta, při podobných akcích není nikdy jasné, na jaké nástrahy zásahová jednotka při své práci narazí:

„Na okna, za dveře dávají různé nástražné systémy. Do vrat pouštějí elektrický proud. Tady to naštěstí nebylo, tady měli pouze velké závory vevnitř na vratech. Naštěstí se je podařilo zadržet přímo na místě.“

Podle kriminalistů fungovala pěstírna od loňského listopadu. Policisté stihli razii dotáhnout do zdárného konce ještě před první sklizní.

Michal Trnka, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme