Policie odváží munici z Vrbětic, firmě Bochemie se nelíbí překladiště blízko jejího závodu

Policie pokračuje v odvozu munice a zbraní z bývalých armádních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Areál k dnešnímu dni opustilo devět plně naložených kamionů. Všechny mířily k novému zákazníkovi. Postup likvidace nevybuchlé munice kritizuje bohumínská společnost Bochemie. Odmítá, aby blízko jejího výrobního závodu vzniklo dočasné překladiště převáženého materiálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrbětický areál pokryl první sníh | Foto: Roman Verner

Uvnitř vrbětického areálu, poblíž továrny na recyklaci raketového paliva, policie vytvořila provizorní překladiště výbušnin.

Podle mluvčí bohumínské Bochemie Evy Kijonkové to může oddálit obnovení výroby: „Další týdny, měsíce nebudeme moci vstoupit do recyklačního závodu.“

Téměř čtyřměsíční odstávka způsobila firmě škodu přibližně jednu miliardu korun. O spuštění provozu Bochemie se teprve jedná.

Policie dnes ve vyskladňování a odvozu munice pokračovala i přes výkyvy počasí, potvrzuje mluvčí krajské policie ve Zlíně Monika Kozumplíková.

„V areálu napadlo dalších asi 15 centimetrů sněhu, takže pyrotechnici se podílí na udržování sjízdnosti cest, ale zároveň jsou součástí vyskladňovací skupiny,“ podotýká Kozumplíková.

Vyskladňování areálu potrvá ještě řadu měsíců. Počet kamionů s výbušninami policie odhaduje na stovky.

Vrbětice - muniční sklad | Foto: Český rozhlas

Andrea Kratinová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme