Policie pátrá po pachatelích rasově motivovaného útoku v Praze

Policisté pátrají od úterý 19. srpna po agresorovi, který deset minut po devatenácté hodině napadl na autobusové zastávce Plaňanská na Počernické ulici patnáctiletého mladíka, který vystoupil se svou o rok mladší přítelkyní z autobusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

Samotnému napadení předcházela narážka na to, že poškozený chodí s Romkou, vůči čemuž se mladík ohradil. Následně dostal od jednoho z mladíků dvě rány pěstí do obličeje, upadl na zem, kde se hlavou udeřil o beton a zůstal v bezvědomí.

Po tomto napadení útočníci z místa odešli směrem k Malešickému parku a z konverzace vyplynulo, že bydlí někde v okolí. Na místě incidentu zůstala přítelkyně napadaného mladíka a ještě jeden svědek, kteří poskytli zraněnému první pomoc a zavolali záchrannou službu. Ta mladíka odvezla do nemocnice, kde je od té doby v umělém spánku.

Popis agresorů

Mladík, který zaútočil na poškozeného, byl ve věku okolo 17 až 19 let, 170 až 175 centimetrů vysoký, sportovní postavy, měl krátké černé vlasy a oblečený byl do modrého trička a černých kraťasů. Přes rameno nesl černou tašku značky Adidas.

Vypadal jako sportovec, jelikož při útoku zaujal bojový postoj. Kriminalisté se také domnívají, že by mohl dělat některý z bojových sportů a mohl jet z tréninku nebo na něj.

Druhý z mladíků byl ve věku okolo 17 až 19 let, 170 až 175 cm vysoký a měl krátké hnědé vlasy vpředu česané do špičky. Oblečený byl do šedé mikiny a také měl přes rameno sportovní tašku.

Kriminalisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Nicméně není vyloučeno, že právní kvalifikace případu bude změněna s ohledem na zdravotní stav poškozeného.

Lidé, kteří mají jakékoli informace k případu, které by ho pomohli vyřešit, mohou volat na linku 158.


Zvětšit mapu

Policie ČR Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme