Policie prohledala byt a kancelář starosty Chebu, údajně kvůli ROP Severozápad

Policisté prohledali byt a kancelář chebského starosty Petra Navrátila z ČSSD. Údajně hledali dokumenty související se staršími projekty Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Se současnými projekty nebo působením na chebské radnici podle starosty zásah nesouvisí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Chebu Petr Navrátil z ČSSD | Foto: Tomáš Ivanič

„Týká se to regionálního operačního programu a rozdělování dotací, které probíhalo před třemi lety a dříve. V podstatě se dá říct, že hledali dokumenty. Žádné obvinění mi sděleno nebylo. Nicméně nevylučuji, že to do budoucna nemůže přijít. Dneska to obvinění dostává kdejaký politik,“ řekl Petr Navrátil.

Chebský starosta v současné době působí jako místopředseda regionální rady ROP Severozápad.

Policisté případ nechtějí komentovat. „Probíhaly standardní úkony probíhajícího trestního řízení. Jednotlivé úkony v rámci trestních řízení, která jsou prováděna na našem útvaru, provádíme, dá se říci, každodenně. K jednotlivým úkonům v rámci trestních řízení se nijak blíže nevyjadřujeme,“ uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Kriminalisté se zajímají o dobu, kdy byl ředitelem dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz. Toho později soud poslal na pět let do vězení za přijetí úplatku a zneužití pravomoci.

Zdeněk Trnka, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme