Policie prošetřuje přípravy stavby akvaparku v Jeseníku

Akvapark v Jeseníku byl prioritou radnice celých osm let. Za přípravu utratila téměř 27 milionů korun. Pracovala totiž se dvěma projekty. Z realizace ale nakonec kvůli nedostatku peněz sešlo. Teď se o vodní svět zajímá policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový aquapark Třebíč | Foto: Michal Malý

Na místě, kde měl nový akvapark vyrůst, stojí jen plot. Záměr před více než rokem poslali zastupitelé města k vodě. A teď ho řeší policie.

„V tuto chvíli můžu potvrdit pouze to, že policisté prověřují podnět, který se týká místního akvaparku,“ říká stručně Tereza Neubauerová z jesenické policie. Kriminalisté uvalili na případ informační embargo.

Redaktorce Českého rozhlasu Andree Švubové se podařilo vypátrat člověka, který podnět k prošetření na polici podal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ze stavby aquacentra v Jeseníku sešlo. O vodní svět se teď zajímá policie. Více o tématu redaktorka Andrea Švubová

Jindřich Jermář býval kdysi starostou sousední České Vsi. Vadí mu, že Jeseník zbytečně utratil 27 milionů korun. Zhruba tolik stála projektová příprava. Město totiž pracovalo se dvěma verzemi.

„To je prošustrování veřejných prostředků. Oni porušili povinnost při správě cizího majetku a zneužili pravomoci veřejného činitele,“ potvrzuje Jermář.

Plán postavit akvapark se zrodil asi před osmi lety. Prosazoval ho i tehdejší starosta Petr Procházka z ODS. Za jeho přípravu utratila radnice 13 milionů. Po volbách před čtyřmi lety ho ale zastupitelé smetli ze stolu a rozhodli se pro úspornější variantu.

„Zastupitelstvo má tu kompetenci takto rozhodnout, poslalo ho do šuplíku. Je potřeba také říct, že významnou část peněz, které se použily, byly získány jako sponzorské nebo darované prostředky,“ řekl Procházka.

Neuspěla ani úspornější varianta

Jenže ani druhý projekt nedotáhl Jeseník do konce. Chyběly mu peníze na realizaci, nezískal totiž úvěr od banky. A to je podle bývalého místostarosty Libora Halase z hnutí Pro Jeseník objektivní důvod pro zrušení celého záměru:

„O trestní odpovědnosti bych si dovolil mluvit v případě, že by se prokázalo, že některý ze zastupitelů udělal něco úmyslně, některé informace nesdělil, nebo naopak sděloval informace, které nebyly pravdivé.“

Jisté je jedno - 27 milionů je pryč a Jesenicko řeší, kde se budou lidé koupat. Jediný krytý bazén se standardními rozměry je právě v sousední České Vsi. Jenže ten už dlouhá léta volá po zásadní opravě.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme