Policie stíhá představitele dvou sportovních klubů. Kvůli podvodům s dotacemi

Kolem dalšího fungování hokeje v Havlíčkově Brodě panuje nejistota. Kvůli zpronevěře peněz kriminalisté stíhají představitele hokejového klubu HC Rebel a Bruslařského klubu. Přes 3,5 milionu korun z dotací od města dostali například na zaplacení autobusů na zápasy. Místo toho ale peníze utráceli za občerstvení a platili trenérům dospělých sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Poznali jsme to, byla to situace asi před dvěma lety. Na zápasy a na turnaje jsme museli děcka vozit sami. Autobusy už se nepřistavovaly. Peníze na příspěvky se zásadně vybíraly v hotovosti, na účet to nešlo,“ popisuje maminka dvou malých hokejistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie stíhá představitele sportovních klubů v Havlíčkově Brodě. Kvůli podvodům s dotacemi. Podrobnosti zjišťovala Hana Mikulincová

Podle policie část poskytnutých dotací, děti skutečně neviděly.

„Sportovní kluby dotace využívaly nejen na činnost mládeže. Financovali jimi například trenérské služby poskytované družstvu dospělých sportovců, pořadatelskou službu při utkáních nebo potraviny,“ říká krajská policejní mluvčí Monika Pátková.

Předseda výkonného výboru Bruslařského klubu v Havlíčkově Brodě a jeden z trestně stíhaných David Kozlík ale tvrdí, že mladí hokejisté nijak ošizeni nebyli.

„Pokud vím, tak se jednalo hlavně o špatné vyúčtování ze strany klubu. Chodu mládežnických družstev se to ani v minulosti nijak nedotklo. Měli všechno, co mít měli, včetně doprav a výstrojí,“ vysvětluje Kozlík.

Trestní stíhání ho překvapilo. Nesprávně využité dotace prý totiž městu v nastaveném splátkovém kalendáři hokejisté řádně splácejí.

„Za tím vším vidím aktivitu některých politiků z jedné politické strany, kteří se dlouhodobě snaží tady ten hokej zlikvidovat,“ dodává Kozlík.

Vedení města to ale odmítá a chce, aby děti hokej dál hrály, říká tajemník Václav Stejskal: „Město bude pravděpodobně dál podporovat Bruslařský klub, protože děti nemohou za to, co se přihodilo.“

Policie případ stále vyšetřuje. Pěti představitelům obou sportovních klubů hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení, bruslařskému klubu pak úplný zákaz činnosti.

Hana Mikulincová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme