Policie v Brně pátrá po pachateli čtyřnásobné vraždy. Je zřejmě ozbrojený

Čtyři zavražděné osoby, tři muže a jednu ženu, našli policisté kolem desáté hodiny večerní v Brně-Ivanovicích. Zatím není jasné, co se na místě stalo. Detektivové z činu podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena pocházejícího z Kalifornie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová potvrdila, že šetřením případu čtyřnásobné vraždy se jihomoravští kriminalisté intenzivně zabývají od včerejších nočních hodin.

„Ze skutku policisté podezírají mladého muže. Na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kevin Dahlgren, pochází z Kalifornie a mluví pouze anglicky,“ upozornila.

K vraždě došlo v rodinném domě v Ivanovicích na okraji Brna, kde žila čtyřčlenná rodina. Dvacetiletý Američan, který je z vraždy podezřelý, u této rodiny bydlel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brněnská policie dál pátrá po Američanovi, kterého podezřívá z několikanásobné vraždy. Vývoj případu sleduje redaktorka ČRo Zuzana Kopuletá.

Jeden z obyvatel Ivanovic, který byl na místě činu, Českému rozhlasu řekl, že se pachatel pokusil místo činu zapálit, a proto předcházel objevení zastřelených lidí výjezd hasičů.

Čtyřnásobnou vraždu měl pak objevit soused, který si všiml kouře. Spolu s pomocí dalšího člověka se pokoušel zlikvidovat doutnající věci a vzápětí našel mrtvá těla a zavolal policii.

Mladý Američan byl v Brně teprve několik týdnů. Snažil se živit výukou angličtiny. Česky vůbec nemluvil. Výuku angličtiny nabízel i na svém profilu na Facebooku - hodinu za 200 korun. Českému rozhlasu se podařilo vypátrat jednoho z lidí, který Kevina Dahlgrena několikrát osobně viděl. Popisuje ho jako chytrého a milého kluka.

Do Česka se ‘uklidil‘

Podle informací z okruhu známých obětí měl v Americe problémy a do Česka ho poslali rodiče, aby se tu na chvíli "uklidil". Byl bratrancem zavražděných chlapců.

Pro okolí i známé rodiny je událost velkým šokem. Otec rodiny pracoval ve firmě, která obchoduje s potravinami, matka učila na jedné z brněnských základních škol a synové byli studenti. Jeden studoval na brněnském gymnáziu, druhý na Masarykově univerzitě.

Část rodiny, otec a jeden ze synů, působila v kapele Ukulele orchestra jako Brno, ta už zrušila nejbližší koncerty. Fanoušci skupiny na internetu vyjadřují soustrast. Sousedé zavražděných se nyní bojí vyjít ven, a pokud musí, tak jen rychle proběhnou ulicí. Na zvonění většinou neodpovídají.

„Můžu říct i za své sousedy, že v klidu nejsme,“ říká žena, která žije v blízkosti domu zavražděné rodiny, která podle slov místních obyvatel byla spíše nenápadná a mezi starousedlíky nepatřila.

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Třídní učitelka mladšího ze dvou zavražděných chlapců Iva Žilbertová je z tragédie zdrcená. S hlavním podezřelým se jednou setkala přímo ve škole.

„Zahlédla jsem ho tady jednou, byli se tady podívat,“ vypráví pedagožka s tím, že jí student nabízel, aby se jeho příbuzný jakožto rodilý mluvčí zúčastnil výuky, ona to ale tehdy odmítla.

Kriminalisté stále vyhodnocují stopy, a k případu nechtějí zatím uvádět žádné podrobnosti. Po pachateli policie intenzivně pátrá, zpřísnila kvůli tomu i kontroly na hranicích a žádá občany o jakékoli informace k jeho pohybu. „Poznatky o výskytu hledaného muže prosím bez prodlení sdělte na linku 158,“ vyzvala mluvčí.

Policisté zároveň důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. „Jedná se o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený,“ varovala.

Lucie Husárová 1, Jakub Šídlo, Alina Holušová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme